Laatste RSB wedstrijd


Op donderdag 7 april speelde ons 1e team de laatste RSB wedstrijd. Sliedrecht 3 stond op het programma en deze wedstrijd wilden we nog graag winnen. Sliedrecht was al gedegradeerd en wij konden niet meer stijgen vanaf de 6e plaats. Weinig te verdienen zou je zeggen. Sportief nog 2 punten toevoegen was toch wel het goede  vertrekpunt maar het was natuurlijk ook een “Derby der Drechtsteden”. In de aanloop naar de wedstrijd bleek dat we met vier invaller moesten spelen. Cor Oliemans, Teus Dekker, Kees van Meerkerk en  Chris Korteweg moesten verstek laten gaan. Gelukkig stelden zich spontaan als invallers beschikbaar: Hans van den Beukel, , Jo Pattinama, Koert Timmermans en Arie Prins. In rating een duidelijke verzwakking van ons team. We gingen echter welgemoed de strijd aan. Het zou echter niet gaan meevallen. Meinte verslikte zich in de talentvolle William Gijsen (deelnemer NK Jeugd 2016). Koert wilde graag goed spelen tegen Henk Prins maar kon niet winnen. Arie Prins moest het af leggen tegen Peter Vis. Kees Brinkman kwam slecht door de opening. Noest verdedigen, een beetje overmoed van tegenstander Jan Sulman en daardoor kerende kansen leidde de partij naar remise.  Jo Pattinama haalde voor de derde keer op rij als invaller een remise. En tenslotte verslikte Hans van den Beukel zich en dat bracht de stand op 5-3 voor Sliedrecht.Natuurlijk was de actualiteit de vier invallers bij Pascal. Achteraf bleek echter dat wij naar rating altijd nog sterker werden geacht als Sliedrecht, nl. 1714 tegen wij 1758. Maar het resultaat telt: we hebben ons gehandhaafd in de 1e klasse en volgend jaar gaan we voor een betere klassering ! NB: topscorer van ons team werd Peter Kuijpers met 5½ uit 7. Hij bereikte daarmee de 5e plaats in de totaalscore van de 1e klasse RSB