Het tweede team blijft winnen


In de uitwedstrijd tegen Overschie 4 heeft ons tweede team opnieuw een overwinning behaald met de fraaie cijfers van 6-2. Bij Overschie speelden de 3 zusjes Tarifit tegen resp. Teus Punt, Arie Speksnijder en Matthias Rietveld Wim de Koning was verhinderd, voor hem viel Matthias Rietveld in aan bord 8 tegen zusje Mounia.

Teus Punt2

Teus Punt is topscorer van PASCAL2 met 3 uit 3.

Hij kwam als een raket uit de startblokken en belande uiteindelijk in een toreneindspel, waarin hij een mooie vrijpion had, die zeker zou gaan promoveren. Toch liet hij zich verschalken en raakte de toren kwijt en vervolgens de partij en dat nog met 1.15 u op de klok. Aan bord 8 speelde Michael Bijkerk tegen Martin Schluter een voortreffelijke partij. Hij zette de tegenstander voortdurend onder druk en won de partij (1-1) Gerrit de Jong was weer eens in topvorm, gaf geen toren weg en is in topvorm niet te stuiten.Hij kwam tegen Mario Angelo Dirks met voordeel  uit de opening en bezette met de wit-veldige loper de mooie diagonaal a2-g8 waardoor de rokade van de opponent onmogelijk was, maar steeds kwam Mario met verassende wendingen om de problemen op het lossen, maar Gerrit liet zich niet van het wijs brengen en won ( 2-1). Arie Prins ( bord 5) speelde tegen jeugdspeler Jurriaan Verbeek. In de partij werden alleen de lopers geruild en daarna werd alles vast gezet en zagen beiden door de stukken het bos niet meer en werd er tot remise besloten (2.5-1.5) Aan bord 2 speelde Jo Partijnama een sterke partij tegen veteraan Leo Meerman en won gedecideerd (3.5-1.5) Teus speelde aan bord 3 tegen zusje Oumaina en kreeg groot voordeel. Hij rondde dat bekwaam af (4.5-1.5) Aan bord 1 speelde Koert een sterke partij en kreeg zware druk op de stelling van Edwin van Kleeff, maar met een venijnige pionzet wist Edwin de problemen op te lossen en moest Koert in remise berustten. Als hij nog een minuut langer had nagedacht dan ….. (5-2) Arie speelde tegen zusje Loubna en zij maakte het Arie in het in het eindspel met toren en paard heel moeilijk, hoewel Arie toren en paard en 3 pionnen had, met nog enkele minuten op de klok. Na het nemen van een giftige pion was de partij over.( 6-2) In de analyse kwam de teamleider nog met een merkwaardig door Loubna gemist eeuwig schaak, waar Arie aan was ontsnapt·wit:Td7, Pf6 en zwart Kf8 en wit kan nu met het paard naar h7 en weer terug naar f6 eeuwig schaak blijven geven en als de koning naar h8 gaat zelfs nog worden mat gezet.

Weer een mooie overwinning van ons team.